Kadić na klupi Slobode debitovao pobjedom protiv Spačve

U prvoj kontrolnoj utakmici od početka priprema za nastavak sezone, rukometaši tuzlanske Slobode večeras su u Vinkovcima pobijedili domaću Spačvu, člana Prve hrvatske rukometne lige, rezultatom 28:27 (14:12).

Tuzlaci su vodili od početka do kraja, s tim što je u prvom poluvremenu zabilježeno sedam izjednačenja, ali su gosti ovaj dio utakmice, ipak, riješili u svoju korist sa 14:12.

U nastavku su gosti povećali prednost na 18:13, a unatoč tome što je Spačva pred kraj utakmice smanjila vodstvo Slobode na svega 24:23, do preokreta nije došlo. Gosti su sa četiri pogotka osigurali minimalnu, ali zasluženu pobjedu.

Najefikasniji u timu Spačve bili su Raguž sa 7 i Jurić sa 5 golova, a u Slobodi Ilić sa 7, Skopljak sa 6, te Suhonjić i Đulić sa po 4 gola.

Ovo je, ujedno, bio debi na klupi Slobode trenera Davora Kadića, koji privodi kraju svoju igračku, a počinje trenersku karijeru.

Lana Pudar i Nemanja Bilbija najbolji sportisti Mostara

Plivačica Lana Pudar i nogometaš Nemanja Bilbija proglašeni su...

Goran Ivanišević nije više trener Novaku Đokoviću

Skoro petogodišnja saradnja Novaka Đokovića i Gorana Ivaniševića završena...

Poljska nakon penala savladala Vels i postala posljednji učesnik Eura 2024

Nakon što su Gruzijci boljim izvođenjem penala savladali Grke...

Sjajan nastup plivačkih reprezentativaca BiH u Beogradu

U organizaciji Plivačkog savezu Srbije na bazenu "Milan gale...

Historijska vožnja Elvedine Muzaferije: Prva skijašica na završnom finalu spusta u Svjetskom kupu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija okončala je fenomenalnu sezonu...