Kovač nakon pobjede protiv Tottenhama: Djelovali smo kao kolektiv

Trener Bayern Minhena Niko Kovač je nakon velike pobjede protiv Tottenham Hotspura u Ligi prvaka izjavio da je cijela ekipa igrala onako kako su se dogovorili prije meča, javlja Anadolu Agency (AA).

“Bila je ovo zaista sjajna večer za Bayern, ali i za njemački fudbal. Dostići ovaj nivo igre je fantastično. Želim pohvaliti cijeli tim. Djelovali smo odlično kao kolektiv“, kazao je trener Bavaraca, te posebno pohvalio svog krilnog igrača Sergija Gnabryija.

“Serge Gnabry je sa svoja četiri gola kruna velike pobjede. Ovo je sigurno njegova najbolja igra. Stvarno sam zadovoljan svime“, kazao je Kovač.

Tottenham Hotspur, prošlogodišnji finalista Lige prvaka, sinoć je na domaćem terenu pretrpio debakl u duelu sa Bayernom. U duelu drugog kola grupe “B“ poražen je sa ubjedljivih 2:7.

Tottenham je poveo preko Son Heung-mina u 12. minuti, ali je svega tri minute kasnije izjednačio Joshua Kimmich. U posljednjoj minuti prvog dijela Robert Lewandowski donio je prednost 2:1 Bayernu. U nastavku je Serge Gnabry s dva brza gola u 53. i 55. minuti gotovo riješio utakmicu, ali su se “pijetlovi“ golom Harryja Kanea iz penala u 61. vratili u igru. Sve do 83. minute bilo je 2:4, a onda su Gnabrysa s nova dva gola i Lewandowski sa jednim odveli Bayern do velike pobjede 7:2.

Nakon dva odigrana kola u grupi “B” Lige prvaka Bayern je lider sa šest bodova, slijedi ga Crvena zvezda sa tri, te Olympiakos i Tottenham sa po jednim.