Kup BiH: Zrinjski s 3:0 pobijedio Veleža u mostarskom gradskom derbiju

Publika je imala priliku vidjeti zanimljiv meč na stadionu ”Pod Bijelim brijegom” u Mostaru gdje izraziti favorit Zrinjski u prvom meču osmine finala Kupa BiH savladao posrnulog mostarskog giganta Veleža

Najmasovnije fudbalsko takmičenje u Bosni i Hercegovini Kup BiH nastavljeno je današnjim odigravanjem šest utakmica osmine finala, a ponajviše pažnje javnosti privukao je duel gradskih rivala u Mostaru u kojem je domaćin Zrinjski savladao tim Veleža rezutlatom 3:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Publika je imala priliku vidjeti zanimljiv meč na stadionu ”Pod Bijelim brijegom” u Mostaru gdje su snage odmjerili ljuti gradski rivali Zrinjski i Velež.

Domaćin ovog susreta, Zrinjski, je aktuleni prvak BiH i lider na ovosezonskoj tabeli Premijer lige i kao takav je slovio za izrazitog favorita nad Veležom koji se nalazi na dnu tabele Prve lige Federacije BiH.

Zrinjski je bolje otvorio utakmicu i golom Momčila Mrkaića poveo već u šestoj minuti. Prednost na 2:0 povećana je golom Danijela Stojanovića u 54. minuti. Za konačnih 3:0 u 67. minuti pogodio je Toni Jović.

Posrnuli mostarski velikan Velež svakako se nada da će u uzvratu pokazati bolju igru i pružiti bolji otpor Zrinjskom.

Meču u Mostaru jutros su prethodili navijački neredi kod parka Zrinjevac, a policija je pojačala mjere sigurnosti kako bi spriječila nemile scene na ulicama grada na Neretvi.

U preostalih pet mečeva Kupa koji su danas odigrani Radnik iz Bijeljine je u Kaknju protiv Rudara slavio minimalnu pobjedu 1:0, Mladost iz Doboja kod Kaknja deklasirala je sa 6:1 tim Slavije, Sloboda je u Tuzli ostvarila minimalnu pobjedu 1:0 nad Širokim Brijegom, Sarajevo je kao domaćin sa 3:1 bilo bolje od Kozare, a utakmica Željezničara i Goražda na rasporedu je večeras.