Kvalifikacije za EP: Rukometaši BiH izgubili od Bjelorusije

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u utakmici 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. u tuzlanskom Mejdanu je poražena od selekcije Bjelorusije rezultatom 12:17, javlja Anadolu Agency (AA).

Gosti su u prvom poluvremenu igrali mnogo bolje pa su na odmoru imali značajnu prednost od pet golova razlike (12:17).

Bjelorusi su i u drugom poluvremenu nastavili sa dobrom igrom te su na kraju slavili rezultatom 25:31.

Češka se današnjom pobjedom protiv Finske (26:24) plasirala na Evropsko prvenstvo, a pitanje druge ekipe koja će proći iz kvalifikacione grupe bit će riješeno u posljednjem kolu koje se igra 16. juna, a u kojem BiH gostuje u Češkoj, dok Bjelorusija dočekuje Finsku.