Kvalifikacije za EURO 2020: Favoriti nisu dozvolili iznenađenje

U utakmicama prvog kola grupa “D“, “F“ i “J“ kvalifikacija za EURO 2020, koje su igrane u subotu, zabilježeni su očekivani rezultati. Favoriti su opravdali epitet i upisali tri boda na otvaranju borbe za plasman na Evropsko prvenstvo, prenosi Anadolu Agency (AA).

Jednu od najzanimljivijih utakmica odigrali su Španija i Norveška u Valenciji. “Crvena furija“ je povela u prvom poluvremenu golom Rodriga u 16. minuti. Ipak, u nastavku Norvežani su izjednačili preko Joshue Kinga, koji je bio precizan sa bijele tačke u 65. minuti. No, gosti su se radovali svega šest minuta, jer je Sergio Ramos pogotkom iz penala donio trijumf 2:1 favorizovanoj Španiji.

Rezultati subotnjih utakmica prvog kola: grupa “D“: Gruzija – Švajcarska 0:2, Gibraltar – Republika Irska 0:1; grupa “F“: Malta – Farska Ostrva 2:1, Švedska – Rumunija 2:1, Španija – Norveška 2:1; grupa “J“: BiH – Armenija 2:1, Italija – Finska 2:0, Lihtenštajn – Grčka 0:2.