Kvalifikacije za EURO: Mađari preokretom do pobjede nad Hrvatskom

Reprezentacija Mađarske savladala je večeras selekciju Hrvatske u meču drugog kola kvalifikacija za Evropsko fudbalsko prvenstvo koje će se igrati naredne godine, javlja Anadolu Agency (AA).

Svjetski viceprvaci Hrvati su bolje otvorili meč i poveli već u 12. minuti meča golom Ante Rebića.

Adam Szalai je u 34.minuti postigao gol za Mađarsku i na odmor su igrači otišli rezultatom 1:1.

Izabranici Zlatka Dalića su i drugo poluvrijeme otvorili s nekoliko prilika i činilo se da je pitanje trenutka kada će doći u vodstvo.

Desilo se suprotno, Mate Patkal je iskoristio zbunjenost hrvatske odbrane i u 74. minuti meča postigao gol za potpuni preokret i veliku pobjedu Mađarske.

Iznenađujuća pobjeda Mađarske nad Hrvatskom u drugom kolu kvalifikacija samo je najava uzbudljive borbe u grupi “E“ u kojoj se još nalaze i selekcije Slovačke, Velsa i Azerbejdžana.