Kvalifikacije za EURO: Mlada reprezentacija BiH poražena od Njemačke

Reprezentacija Bosne i Hercegovine U-21 u okviru kvalifikacija za Europsko prvenstvo, poražena je u Zenici od Njemačke rezultatom 0:2, javlja Anadolu Agency.

Gosti, koji su bili veliki favorit u ovom duelu, poveli su u 29. minutu golom Luce Jannisa Kiliana, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U Zenici na stadionu Bilino polje fudbalske reprezentacije U21 Bosne i Hercegovine i Njemačke igraju kvalifikacioni meč za EURO 2021. godine koje se igra u Mađarskoj i Sloveniji. ( Haris Badzic – Anadolu Agency )

Mlada selekcija Njemačke je povećala prednost u 79. minutu golom Lukasa Nmechaa.

Reprezentacija Njemačke je do kraja imala još nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Lider grupe 9 je Njemačka s maksimalnih 6 bodova, a slijede BiH sa 4 uz utakmicu više, Moldavija 3, koliko ima i Vels, koji također ima utakmicu više, i Belgija s jednim bodom.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je prije Njemačke u prvom meču kao domaćin pobijedila Moldaviju s 4:0, a nakon toga je remizirala 0:0 u gostima kod Belgije.