Kvalifikacije za Ligu prvaka: Sarajevo poraženo od Celtica

Nogometaši Sarajeva su u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka na stadionu “Asim Ferhatović Hase” poraženi od škotskog prvaka Celtica rezultatom 1:3, javlja Anadolu Agency (AA).

Sarajevo je na prepunom stadionu imalo odličnu priliku već u 7. minuti, ali je šut Hebibovića odbranio golman gostiju.

Bh. predstavnik je nakon nekoliko dobrih akcija u 29. minuti poveo golom Oremuša koji je pogodio nakon gužve u petercu.

Ipak, Celtic je u 35. golom Johnstona izjednačio na 1:1 što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Gosti su od početka drugog poluvremena silovito krenuli ka golu Sarajeva te su u 51. minuti poveli preko Edouarda.

FK Sarajevo u prvom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka dočekuje škotski Celtic na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u glavnom gradu Bosne i Hercegovine ( Stringer – Anadolu Agency )

Sarajevo je u 69. minuti imalo dobru priliku za izjednačenje ali Milanović nije bio dovoljno precizan.

Celtic je u 85. minuti povećao prednost na 3:1 prelijepim golom Sinclaira na asistenciju Morgana, što je bio i konačan rezultat meča.

Uzvratni meč na rasporedu je 17. jula u Glasgowu na Celtic Parku. Pobjednik ovog dvomeča igrat će u drugom pretkolu Lige prvaka protiv boljeg iz dvomeča Nomme Kalju – Škendija, dok će poražena ekipa biti nositelj u trećem pretkolu Evropske lige.