Kvalifikacije za rukometni EURO 2020: Selekcije Srbije i Hrvatske remizirale u Beogradu

Rukometne selekcije Hrvatske i Srbije remizirale su rezultatom 25:25 u beogradskoj Štark Areni u trećem kolu grupe “2” kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. u Austriji, Norveškoj i Švedskoj, javlja Anadolu Agency (AA).

Prvi gol na utakmici pao je u trećoj minuti, a strijelac je bio reprezentativac Hrvatske Marko Mamić, koji donosi vodstvo svojoj reprezentaciji.

Tri minute kasnije pogađa i Domagoj Duvnjak i povećava na 2:0. Selekcija Hrvatske dugo je čuvala razliku koja je varirala između dva i tri gola, no Srbija je uspjela izjednačiti u 21. minuti, kada je bilo 8:8.

Oba tima u nastavku su uspjela postići po četiri gola, te prvo poluvrijeme okončati rezultatom 12:12.

U drugom poluvremenu, gol razlika, osim u par momenata kada je Srbija povećala na +2, nije se mnogo mijenjala. Minut do kraja utakmice bilo je izjednačeno 24:24.

Vanja Ilić je praktično u posljednjoj minuti pogodio za vodstvo reprezentacije Srbije od 25:24, no nije puno trebalo Domagoju Duvnjaku da uzvrati pogotkom i postavi novo izjednačenje 25:25. To je bio i konačan rezultata utakmice.

Trenutni poredak u grupi “2“: Hrvatska 5 bodova, Švicarska 4 boda, Srbija 2 boda, te Belgija 1 bod.

Na Europsko prvenstvo plasirat će se po dvije prvoplasirane selekcije iz svake od osam kvalifikacionih grupa i četiri najbolje trećeplasirane. Direktan plasman ostvarili su aktuelni šampion Španija te domaćini Norveška, Švedska i Austrija. Bit će to prvo EP na kojem će učestvovati 24 reprezentacije, a igrat će se od 9. do 26. januara 2020. godine.