La Liga: Real slavio u El Clasicu kod Barcelone

Jedan od najvećih svjetskih fudbalskih derbija španski El Clasico odigran je danas pred praznim tribinama Camp Noua u Barceloni, a slavio je Real Madrid rezultatom 3:1 (1:1), prenosi Anadolu Agency (AA).

Derbi je sjajno otvoren. “Kraljevski klub” je u petoj minuti nakon prelijepe akcije poveo s 1:0, a strijelac je, na asistenciju Karima Benzeme, bio Federico Valverde. No, samo tri minute kasnije Barcelona je izvela, također, veoma lijepu akciju, a odlično dodavanje Jordija Albe iskoristio je Ansu Fati i rezultat vratio u egal.

U završnici prvog dijela oba sastava su mogla do prednosti, ali je prvo sjajno intervenisao Thibaut Courtois nakon pokušaja izbliza Lionela Mesija, a potom i Neto poslije udarca Benzeme.

Real je do trijumfa stigao zahvaljujući pogocima u drugom poluvremenu. Iako je “Barca” dominirala u posjedu lopte gosti su bili konkretniji. Prvo je Sergio Ramos pogodio s bijele tačke u 63, a zatim je sve dileme oko pobjednika otklonio rezervista Luka Modrić u posljednjim trenucima utakmice.

Nakon šest odigranih utakmica Real Madrid je lider sa 13 bodova, dok je Barcelona na desetom mjestu sa sedam.