Leganes bolji od Barcelone, Sevilla razbila Real

Vodeće momčadi španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona i Real Madrid doživjele su prve prvenstvene poraze u novoj sezoni.

U 6. kolu La Lige Leganesa je na svom terenu bio bolji od Barcelone 2:1, dok je Sevilla s visokih 3:0 pobijedila Real.

U predgrađu Madrida Barcelona je povela u 12. minuti pogotkom Coutinha, no u nastavku Leganes je napravio potpuni preokret. Prvo je u Marokanac El Zhar u 52. minuti izjednačio, a minutu kasnije Oscar Rodriguez pogodio za konačnih 2:1.

Nakon poraza Barcelone madridski Real imao je priliku pobjedom na gostovanju kod Seville izbiti na vrh ljestvice, no domaći nogometaši odigrali su odličnu utakmicu te su s tri gola u mreži ispratili europske prvake.

Andre Silva u 17. i 21. minuti te Ben Yedder u 39. bili su strijelci za pobjedu Seville.

U dvije preostale utakmice 6. kola igrane u srijedu Villarreal je u gostima pobijedio Athletico Bilbao rezultatom 3:0, dok su Valencia i Celta Vigo odigrali neodlučeno 1:1.

Na vrhu ljestvice su Barcelona i Real sa po 13 bodova, uz bolji gol razliku Barcelone. Atletico Madrid na trećem mjestu zaostaje dva boda.