Lejla Tanović: Krajnji cilj je plasman na Olimpijske igre u Tokio

Moj krajnji cilj je plasman na Olimpijske igre u Tokio 2020. godine, rekla je Lejla Tanović, najbolja bh. biciklistkinja

Najbolja bh. biciklistkinja dvadesetdvogodišnja Lejla Tanović sezonu je završila na do sada najboljoj poziciji na UCI rankingu u karijeri. Na trenutnom rankingu Lejla zauzima 73. mjesto u konkurenciji svih biciklistkinja svijeta. Do sada najuspješnija sezona za našu biciklistkinju završila je sa 11 medalja na UCI utrkama i prvom pobjedom na jednoj UCI utrci za BiH.

Nakon dvije srebrene medalje u Makedoniji i Grčkoj, Tanović je osvojila zlato na Balkanskom prvenstvu u Crnoj Gori.

„Veoma dugo i jako smo radili na pripremama za Balkansko prvenstvo i to je sigurno jedna od mojih najdražih pobjeda i titula. Nakon što sam dvije godine zaredom osvajala srebro naš cilj je bila prva pozicija i zlatna medalja. Sezona je bila veoma duga i naporna, ali sam uspjela ostvariti ciljeve koje je moj trener postavio i veoma sam sretna što sezonu završavam na 73. mjestu UCI rankinga. Sada slijedi kratak odmor i odmah se vraćamo na trening, jer naredne sezone počinje novi olimpijski ciklus gdje je moj krajnji cilj plasman na Olimpijske igre u Tokio 2020. godine“, rekla je Lejla Tanović, prenosi Anadolu Agency (AA).

I njen trener Amar Njemčević je veoma zadovoljan.

”Sezona 2016. za nas je bila veoma uspješna, Lejla je ostvarila sve zacrtane ciljeve. Pored najboljeg plasmana na UCI rankingu pri završetku sezone također osvojila je sedmu titulu državnog prvaka, kao i petu godinu zaredom Premijer ligu BiH. Ipak, naš fokus su bile UCI utrke gdje je Lejla ostvarila jednu pobjedu i ukupno 11 medalja na utrkama svjetske biciklističke federacije (UCI)“, istako je Njemčević.

Lana Pudar i Nemanja Bilbija najbolji sportisti Mostara

Plivačica Lana Pudar i nogometaš Nemanja Bilbija proglašeni su...

Goran Ivanišević nije više trener Novaku Đokoviću

Skoro petogodišnja saradnja Novaka Đokovića i Gorana Ivaniševića završena...

Poljska nakon penala savladala Vels i postala posljednji učesnik Eura 2024

Nakon što su Gruzijci boljim izvođenjem penala savladali Grke...

Sjajan nastup plivačkih reprezentativaca BiH u Beogradu

U organizaciji Plivačkog savezu Srbije na bazenu "Milan gale...

Historijska vožnja Elvedine Muzaferije: Prva skijašica na završnom finalu spusta u Svjetskom kupu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija okončala je fenomenalnu sezonu...