Lewandowski oborio tri rekorda u UEFA Ligi prvaka

Robert Lewandowski, napadač Bayerna sinoć je postavio tri rekorda u UEFA Ligi prvaka, javlja Anadolu Agency (AA).

Postigao je najbrža četiri gola u meču elitnog takmičenja, tj. za svega 14 minuta i 31 sekundu, javlja Anadolu Agency (AA). Poljak je u trijumfu nad Crvenom zvezdom, rezultatom 6:0, pogotke postizao u 53, 60, 64. i 67. minutu.

To nije bilo prvi put da je Lewandowski postigao četiri gola u utakmici Lige prvaka. Učinio je to i kao igrač Borussije Dortmund 2013. godine u pobijedi nad Real Madridom – 4:1.

Još je jedino Lionel Messi, fudbaler Barcelone uspio dati četiri gola u utakmici Lige prvaka.

Lewandowski je sinoć u Beogradu bio strijelac u devetom susretu Lige prvaka zaredom čime je izjednačio rekord, ali i sa ukupno 46 golova postao prvi golgeter Bayerna u ovom takmičenju svih vremena.

U dosadašnjem toku sezone sjajni poljski reprezentativac u Ligi prvaka postigao je deset golova, odnosno 27 u 20 utakmica u svim takmičenjima.

Lewandowski je rekorder i u Bundesligi, gdje je pet golova postigao za 11 minuta.