Liga nacija: Srbija remijem u Budimpešti ispala u niži rang

Fudbalska reprezentacije Srbije večeras je u petom kolu grupe 3 Lige nacija B remizirala 1:1 u Budimpešti sa Mađarskom te tako ispala u niži rang, prenosi Anadolu Agency (AA).

Srbijanci su mogli do pobjede, jer su u 17. minuti poveli pogotkom Nemanje Radonjića. No, Mađari, koji su nedavno izborili plasman na EURO 2020, izjednačili su u 39. minuti golom Zsolta Kalmara.

Rezultati večerašnjih utakmica: Liga A: grupa 1: Holandija – BiH 3:1,  Italija – Poljska 2:0; grupa 2: Belgija – Engleska 2:0, Danska – Island 2:1; Liga B: grupa 1: Austrija – Sjeverna Irska 2:1, Rumunija – Norveška odgođeno, grupa 2: Slovačka – Škotska 1:0, Češka – Izrael 1:0; grupa 3: Mađarska – Srbija 1:1, Turska – Rusija 3:2, grupa 4: Bugarska – Finska 1:2, Vels – Republika Irska 1:0; Liga C: grupa 2: Sjeverna Makedonija – Estonija 2:1, Gruzija – Armenija 1:2, grupa 3: Moldavija – Grčka 0:2, Slovenija – Kosovo 2:1, grupa 4: Albanija – Kazahstan 3:1, Bjelorusija – Litvanija 2:0.