Liga prvaka: Barcelona savladala Borussiju, Liverpool i Napoli remizirali

U derbi mečevima večerašnjeg programa Lige prvaka Liverpool i Napoli su remizirali na “Anfieldu”, a Barcelona je na “Nou Campu“ savladala Burussiju iz Dortmunda, javlja Anadolu Agency (AA).

Večeras je na rasporedu bilo osam utakmica petog, pretposljednjeg kola Lige prvaka u grupama E, F, G i H.

U derbiju grupe E na “Anfieldu“ su igrali aktuelni prvak Evrope Liverpool i Napoli. Tim iz Napulja poveo je u 21. minuti meča golom Driesa Martensa. Do kraja meča oba tima su imala niz izglednih šansi, a Dejan Lovren je u 65. minuti meča pogodio za izjednačenje 1:1.

U drugom meču u grupi E austrijski Salzburg je u gostima rezultatom 4:1 deklasirao belgijskog prvaka Genka.

Kolo prije kraja grupne faze Liverpool je lider grupe E sa sakupljenih deset bodova. Napoli je drugi sa devet, a Salzburg na trećem mjestu ima sedam bodova. Genk kao autsajder na dnu tabele ima jedan bod.

Na “Nou Campu“ je večeras igran derbi grupe F u kojem su snage odmjerili Barcelona i Borussia iz Dortmunda, a katalonski klub je slavio visoku pobjedu rezultatom 3:1. U strijelce se upisao golgeterski trojac Luis Suarez, Lionel Messi i Antoine Griezmann. Gol za tim iz Dortmunda postigao je Jadon Sancho.

Slavia je u Pragu poražena od favoriziranog Intera. Lautaro Martinez je doveo italijanski tim u vodstvo u 19. minuti meča, a pred kraj prvog poluvremena za Spartu je pogodio Tomas Soucek. Romelu Lukaku je doveo Inter u novo vodstvo u 81. minuti meča, a pred kraj meča za konačnih 3:1 za Inter ponovo je pogodio Martinez.

Barcelona je lider grupe F sa 11 bodova, a Inter i Borussia imaju po sedam. Slavia je na dnu tabele sa dva boda.

Jedna od najzanimljivijih grupa u Ligi prvaka svakako je grupa G u kojoj sva četiri tima uoči posljednjeg kola imaju šansu da prođu u narednu fazu takmičenja. Leipzig je večeras remizirao rezultatom 2:2 sa Benficom, a u ranijem terminu danas je Zenit savladao ekipu Lyona sa 2:0.

Leipzig na prvom mjestu ima deset bodova, a po sedam bodova imaju Zenit i Lyon, dok Benfica na četvrtom mjestu ima četiri boda.

U današnjim mečevima grupe A Ajax je u gostima savladao ekipu Lillea rezultatom 2:0, a u ranijem terminu danas su rezultatom 2:2 remizirali Valencia i Chelsea.

Ajax je lider grupe sa deset bodova, a po osam imaju Valencia i Chelsea, dok Lille na dnu tabele ima jedan bod.