Liga prvaka: Bayern slavio protiv Olympiakosa, Juventus bolji od Lokomotive

U srijedu su u ranijem terminu, od 18.55 sati, odigrane dvije utakmice u okviru 4. kola Lige prvaka, prenosi Anadolu Agency (AA).

U grupi “B” susreli su se Bayern Munich i pirejski Olympiakos. Utakmica na “Allianz Areni” završena je pobjedom domaćina rezultatom 2:0.

Prvi strijelac za Bavarce bio je Robert Lewandowski u 69. minuti, dok je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić udvostručio vodstvo u 89. minuti.

Juventus je u grupi “D” protiv Lokomotiva iz Moskve slavio rezultatom 2:1. Italijani je u 4. minuti susreta poveli golom Aarona Ramseya, ali su domaćini nakon osam minuta izjednačili pogotkom Alekseya Miranchuka.

Fudbaleri Juventusa su u više navrata imali priliku da ponovo povedu, ali je nisu iskoristili sve do sudijske naknade kada je Douglas Costa u 93. minuti pogodio mrežu.

Večeras od 21 sat na programu su i utakmice  PSG – Club Brugge, Real Madrid – Galatasaray, Crvena zvezda – Tottenham, Atalanta – Manchester City, Dinamo Zagreb – Shakhtar, Lomomotiv Moskva – Juventus i Bayer Leverkusen – Atletico Madrid.