Liga prvaka: Izvlačenje parova četvrtfinala u petak u Nyonu

Nogometaši Real Madrida sedmi su učesnici četvrtfinala Lige prvaka. Real Madrid je nakon remija u prvom meču Moskvi (1:1), u uzvratnom susretu osmine finala večeras u Madridu savladao CSKA sa 4:1. Strijelci za “kraljevski” klub bili su Higuain (26.), Ronaldo (55., 90.) i Benzema (70.), dok je jedini gol za tim iz Moskve postigao Tošić (77.). Nogometaši Chelseaja posljednji su četvrtfinalisti Lige prvaka.

Chelsea je u uzvratnom susretu osmine finala u Londonu nakon produžetaka pobijedio Napoli sa 4:1, te s ukupnih 5:4 izborio plasman među osam najboljih ekipa Evrope. Drogba je doveo ekipu sa “Stanford Bridgea” u vodstvo u 29. minuti, a na 2:0 povisio je Terry (48.). Inler je smanjio na 2:1 u 53. minuti, dok je Lampard u 75. minuti iz penala povisio na 3:1 i poravnao rezultat iz prvog meča u Napulju. U 15. minuti prvog produžetka Branislav Ivanović je postigao pogodak za pobjedu Chelseaja 4:1 i prolaz u četvrtfinale. Ranije su se u četvrtfinale plasirali: Barcelona, AC Milan, Bayern, Benfica, Marseille i APOEL. Izvlačenje parova četvrtfinala bit će obavljeno u petak u Nyonu.