Liga prvaka: Juve golovima Pjanića savladao Valenciju, Real bolji od Rome

Nakon jučerašnjih mečeva prvog kola, Liga prvaka je u srijedu navečer nastavljena duelima u grupama “E”, “F”, “G” i “H”).

Benfica je u grupi “E” u Lisabonu poražena sa 0:2 od Bayern Minhena. Golove za Bayern su postigli Lewandowski u 10. i Sanches u 54. minuti.

U istoj grupi, Ajax je ranije danas na “Johan Cruijff Areni” u Amsterdamu pred domaćom publikom savladao AEK iz Atine sa visokih 3:0.

U grupi “F”, Manchester City je “Etihadu” u Manchesteru sa 1:2 od Olympique Lyona. Strijelci su Lyon su bili Cornet u 26. i Fekir u 43., dok je pogodak za City postigao Silva u 67. minuti.

U istoj grupi, ekipa Shakhtar Donetska je na stadionu “OSC Metalist” u Kharkivu remizirala 2:2 protiv Hoffenheima.

Plzen je u okviru grupe “G” na “Doosan Aréni” u Plzenu remizirao 2:2 protiv CSKA Moskve.

Golove za domaću ekipu je postigao Krmencik u 29. i 41. minuti, dok su strijelci za CSKA bili Chalov u 49. i Vlašić u petoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

MADRID, SPAIN – SEPTEMBER 19: Isco of Real Madrid celebrates after scoring a goal during UEFA Champions League Group G soccer match between Real Madrid and AS Roma at Santiago Bernabeu Stadium in Madrid, Spain on September 19, 2018. ( Burak Akbulut – Anadolu Agency )

U istoj grupi, Real Madrid je na “Santiago Bernabéu” savladao Romu sa 3:0. Golove za Real su postigli Isco u 45., Bale u 58. i Mariano u drugoj minuti sudijske nadoknade. Bh. reprezentativac Edin Džeko je u dresu Rome igrao cijeli meč.

U grupi “H”, Valencia je na “Mestalli” poražena od Juventusa sa 0:2, a golove za Staru damu je postigao bh. reprezentativac Miralem Pjanić, oba iz jedanaesterca. Juve je od 29. minute igrao sa igračem manje nakon što je Ronaldo zaradio direktni crveni karton.

U istoj grupi, Young Boys je u Bernu izgubio rezultatom 0:3 od Manchester Uniteda. Golove za Manchester su postigli Pogba u 35. i 44., i Martial u 66. minuti.