Liga prvaka: Real Madrid savladao PSG, Liverpool deklasirao Porto

U srijedu navečer su odigrane još dvije utakmice u okviru osmine finala evropske Lige prvaka.

Real Madrid je u vrlo zanimljivom meču osmine finala na svome “Santiago Bernabeuu” savladao Paris Saint-Germain (PSG) rezultatom 3:1.

Gosti su poveli u 33. minuti golom Adriena Rabiota na asistenciju Neymara. Ipak, Real je uspio izjednačiti u 45. minuti kada je Cristiano Ronaldo pogodio iz penala, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Domaćin je u 83. minuti poveo sa 2:1 golom Ronalda, a samo tri minute kasnije povećali su na 3:1 pogotkom Marcela na asistenciju Marca Asensija. Do kraja više nije bilo pogodaka, pa je Real upisao vrlo važnu pobjedu pred uzvratni meč u Parizu.

U drugom meču, Porto je na stadionu “Dragao” poražen od Liverpoola s ubjedljivih 0:5.

Liverpool je došao do prednosti u 25. minuti golom Sadioa Manea na asistenciju Georginioa Wijnalduma, javlja Anadolu Agency (AA).

Samo četiri minute kasnije gosti su udvostručili prednost preko Mohameda Salaha koji je pogodio na asistenciju Jamesa Milnera, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Liverpool je u 53. minuti već vodio s 3:0 pogotkom Manea na asistenciju Roberta Firmina.

U 70. minuti gosti su povećali prednost na 4:0 golom Firmina koji je pogodio na asistenciju Milnera.

Liverpool je u 85. minuti poveo s visokih 5:0 preko Manea, koji je time upisao i hat-trick.

Do kraja meča više nije bilo golova, pa je Liverpool ostvario veliku pobjedu pred revanš na “Anfieldu”.

Uzvratni mečevi su na programu 6. marta.

U utorak su također odigrane dvije utakmice osmine finala Lige prvaka.

Juventus je u Torinu igrao neriješeno 2:2 s Tottenhamom, dok je Basel kao domaćin na stadionu “St. Jakob-Park” deklasiran od favoriziranog Manchester Cityja sa 0:4.