Liga prvaka: Roma savladala Porto, Džeko dvaput asistent

Poslije jesenjih mečeva grupne faze, večeras je nastavljeno takmičenje u UEFA-inoj Ligi prvaka, javlja Anadolu Agency (AA).

Roma bh. napadača Edina Džeke u prvom meču na Olimpicu u Rimu pobijedila je Porto rezultatom 2:1. Golove za Romu je postigao Nicolo Zaniolo u 70. i 76. minuti, a oba puta Džeko je bio asistent. Strijelac za gostujuću ekipu je bio Adrian u 79. minuti.

U drugom duelu Manchester United je na Old Traffordu poražen od PSG-a sa 0:2. Golove za PSG su postigli Presnel Kimpembe u 53. i Kylian Mbappe u 60. minuti.

Prve utakmice osmine finala igrat će se i sutra, kada će Tottenham biti domaćin Borussije Dortmund, kao i Ajax Real Madridu.

Lyon-Barcelona i Liverpool-Bayern igrat će se 19. februara, dok će dan kasnije u prvom od dvomeča snage odmjeriti Atletico Madrid-Juventus i Schalke-Manchester City.

Revanši osmine finala zakazani su 5., 6., 12. i 13. marta.