Fudbaleri Liverpoola večeras su u finalu Lige šampiona, igranom na madridskom stadionu Wanda Metropolitano, savladali Tottenham, rezultatom 2:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Vodeći gol za “redse“ postigao je Mohamed Salah već u drugoj minuti iz jedanaesterca. U nastavku prvog poluvremena viđen je dosta nezanimljiv i oprezan fudbal s obje strane.

Tek u drugom poluvremenu rivali su se malo otvorili, posebno Tottenham koji je pokušavao da dođe do izjednačenja. S druge strane, Liverpool je prijetio iz kontra napada, pa je viđeno nekoliko solidnih šansi. Međutim, niko nije uspio da zatrese mrežu sve do 87. minute kada je rezervista Divock Origi postigao gol za konačnih 2:0.

Liverpool je stigao do šestog naslova šampiona Evrope. Tottenham je, pak, poražen u svom prvom finalu Lige šampiona.

“Leptir bez krila” osvojio zlatnu medalju: Ismail Barlov je prvak Evrope

Ismail Barlov, paraplivački reprezentativac Bosne i Hercegovine osvojio je...

Željezničar i Sarajevo podijelili bodove: Derbi obilježila čak tri crvena kartona

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva podijelili su bodove u 152....

(VIDEO) Pogledajte kako je otpjevana Grbavica pred derbi Željezničara i Sarajeva