Liverpool i Barcelona u četvrtfinalu Lige prvaka

Liverpool je nakon remija bez golova u prvom meču osmine finala na Anfieldu, večeras u Münchenu pobijedio Bayern sa 3:1. Engleski tim poveo je golom Manea u 26. minuti, a izjednačio je Matip u 39. minuti. Novo vodstvo Liverpoolu donio je Van Dijk u 69. minuti, a šest minuta prije kraja utakmice Mane je postigao svoj drugi pogodak za konačnih 3:1.

Prvi meč između Lyona i Barcelone također je završen bez golova, a katalonski gigant je večeras u revanšu na Nou Campu slavio ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:1. Dvostruki strijelac bio je Messi koji je tresao mrežu u 18. i 78. minuti. Po jedan gol za Barcelonu postigli su Coutinho (31.), Pique (81.) i Dembele (86.), dok je jedini pogodak za francuski tim postigao Tousart u 58. minuti.

Plasman u četvrtfinale ranije su izborila još tri engleska tima, Tottenham te Manchester City i Manchester United, italijanski Juventus, portugalski Porto i holandski Ajax.

Izvlačenje parova četvrtfinala bit će obavljeno u petak, prenosi Fena.