Liverpool na Anfieldu savladao Barcelonu s 4:0 za finale Lige prvaka

Liverpool je poslije prave drame u revanšu polufinala na svome Anfieldu savladao Barcelonu i izborio plasman u finale Lige prvaka, javlja Anadolu Agency (AA).

Poslije poraza od 3:0 u prvoj utakmici na Camp Nou, nogometaši Liverpoola su u uzvratu slavili sa nevjerovatnih 4:0 protiv Barce.

“Redsi”, za koje u revanšu nisu igrali Mohamed Salah i Roberto Firmino, poveli su već u 7. minuti golom Divocka Origija, što je bio i jedini gol u prvom poluvremenu.

Domaćin je prednost udvostručio u 54. minuti golom Georginia Wijnalduma, a preko istog igrača samo dvije minute kasnije već su vodili sa 3:0.

Liverpool je u 79. minuti ponovo došao do gola, a strijelac je bio Origi, po drugi put na utakmici.

Do kraja je bilo još nekoliko izglednih prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao pa je Liverpool nakon prave poslastice za ljubitelje nogometa uspio izboriti finale u kojem će čekati boljeg iz meča Ajax – Tottenham.

Utakmica između Ajaxa i Tottenhama na raspredu je u srijedu sa početkom u 21 sat. Holandski sastav ima prednost 1:0 iz prvog susreta.

Finale ovosezonskog izdanja Lige šampiona igraće se 1. juna na madridskom stadionu Wanda Metropolitano.