Zamalo senzacija: Manchester City se pobjedom nad Sportingom oprostio od Evropske lige

Nakon Manchester Uniteda i Manchester City oprostio se večeras od Evropske lige nakon uzvratne utakmice osmine finala protiv lisabonskog Sportinga. Tri gola u mreži Sportinga nisu bila dovoljna za prolaz u četvrtfinale i senzaciju.

Sporting je poveo 2:0 golovima Fernandeza (33.) i Van Wolfswinkela (40. minuta). Sergio Aguero je smanjio rezultat na 1:2 u 60. minuti. Balotelli je izjednačio iz jedanaesterca na 2:2 u 75., da bi Aguero ponovo u 82. minuti postigao pogodak za vodstvo Cityja od 3:2.

Podsjećamo, Portugalci su bili bolji u prvoj utakmici pobijedivši sa 1:0. Naš reprezentativac Edin Džeko dobio je priliku u drugom poluvremenu (54. minuta). Među osam najboljih ekipa plasirali su se još Hannover, Valencija, AZ Alkmaar, Atletico Madrid, Metalist i Schalke.