Milan preokretom do pobjede nad Juventusom

U derbiju 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na svom terenu pobijedio vodeći Juventus rezultatom 4:2.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, a zatim je uslijedilo spektakularno drugo poluvrijeme u kojem je Milan s četiri vezana gola preokrenu rezultat i došao do četvrte pobjede u pet zadnjih utakmica.

Juventus je poveo 2:0 golovima Adriena Rabiota u 47. i Cristiana Ronalda u 53. minuti da bi desetak minuta kasnije Milan u samo pet minuta zabio tri gola.

U 62. Zlatan Ibrahimović je realizirao jedanaesterac za 1:2, u 66. Franck Kessie je izjednačio, a minutu kasnije Rafael Leao doveo je Milan u vodstvo. Ante Rebić u 80. minuti pogodio je za konačnih 4:2.

Poraz Juventusa nije iskoristio Lazio koji je u ranije odigranoj utakmici poražen na gostovanju kod Leccea 2:1.

Sedam kola prije kraja Juventus je prvi na ljestvici sa 75 bodova, drugi Lazio ima 68, treći Inter 64, četvrta Atalanta 63, dok je Milan peti s 49 bodova.