Najbolji strijelac i kapiten Željezničara Krpić potpisao za Suwon

Kapiten Željezničara Sulejman Krpić karijeru će nastaviti u južnokorejskom Suwon Samsung Bluewingsu.

Bosanskohercegovački premijerligaš i južnokorejski Suwon postigli su dogovor o transferu Krpića, koji je već prošao ljekarski pregled i potpisao ugovor.

Sulejman Krpić rođen je 1. januara 1991. godine u Brčkom. Prije nego što je na ljeto 2018. godine došao u Željezničar, igrao je za Orašje, Dinamo Zagreb, LASK, Sarajevo, Metalac, Slobodu, AIK i Tractor. U dresu “Plavih” odigrao je 54 utakmice, a postigao je 31 pogodak. Proteklu sezonu završio je kao najbolji strijelac prvenstva sa 16 golova, dok je u jesenjem dijelu ove sezone 12 puta zatresao protivničku mrežu.

Suwon Samsung Bluewings je južnokorejski klub koji je osnovan 1995. godine. Posljednju sezonu, koja je završena početkom decembra, završili su na osmom mjestu K League 1, najjačeg ranga takmičenja. Suwon je četverostruki prvak Južne Koreje, osvojio je i devet titula u kupu. Dva puta je osvojio Ligu prvaka Azije. Domaće utakmice igraju na Suwon World Cup stadionu kapaciteta 46.959 sjedećih mjesta. Ekipu sa klupe predvodi bivši reprezentativac ove zemlje Lee Lim-saeng, saopćeno je iz Željezničara.