Neizvjesno do samog kraja: River Plate pobjednik finala Cope Libertadores

Argentinski tim River Plate u revanšu finala Cope Libertadores, takmičenja koje slovi za južnoameričku Ligu prvaka, savladao je Boca Juniors (3:1).

Utakmica je odigrana na stadionu ”Santiago Bernabeu“ u Madridu. Fudbaleri Boca Juniorsa u prvom poluvremenu propustili su nekoliko odličnih šansi, a Dario Benedetto u 44. minuti pogađa protivničku mrežu.

Ipak, Lucas Pratto izjednačio je u 68. minuti.

U produžecima, Boca Juniorsi su nastavili s igračem manje, jer je Wilmar Barrios dobio crveni karton, javlja Anadolu Agency (AA).

Veliko slavlje za River Plate uslijedilo je u 109. minuti kada je Juan Quintero zatresao protivničku mrežu. Gonzalo Martinez se u 120. minuti upisao na listu strijelaca, za konačnih 3:1.

River Plate je tako četvrti put podigao pehar južnoameričke Lige prvaka.

Prvi susret odigran je prije dvije sedmice na Bocinom stadionu “La Bomboneri“ i završen je rezultatom 2:2, ali obilježili su ga veliki neredi zbog kojih se uzvratni meč morao preseliti iz Buenos Airesa u “daleki“ Madrid.

Naime, navijači River Plate napali su autobus s igračima i stručnim štabom Boca Juniorsa. Nije to prvi takav incident u 105 godina dugoj i turbulentnoj historiji rivalstva dva kluba.