Sport

Nigerija i Senegal prvi polufinalisti Afričkog kupa nacija

0

Nogometaši Nigerije nakon šest godina čekanja ponovno su se plasirali u polufinale Afričkog kupa nacija, nakon što su u četvrtfinalnoj utakmici odigranoj u Kairu pobijedili reprezentaciju Južnoafričke Republike 2-1 (1-0).

Nigerija je povela u 27. minuti pogotkom Chukwuezea. Zungu je izjednačio u 71. minuti, kad su VAR asistenti poništili odluku pomoćnog suca o zaleđu. No, u 89. minuti je južnoafrički vratar krivo procijenio jedan ubačaj, promašio s izlaskom na loptu i dopustio Ekongu da postigne pobjednički pogodak za Nigerijce koji su po 15. put izborili mjesto u polufinalu Afričkog kupa nacija.

Za mjesto u svom osmom finalu Nigerija će se boriti protiv pobjednika dvoboja Obala Bjelokosti – Alžir, koji je na rasporedu u četvrtak, 11. srpnja, od 18 sati.

LIFE:  Afričko prvenstvo: Finale Senegal - Alžir

U srijedu su se, po četvrti put u svojoj povijesti, u polufinale plasirali i nogometaši Senegala pobijedivši Benin sa 1-0 (0-0). Pogodak za plasman u polufinale postigao je Evertonov veznjak Idrissa Gueye u 69. minuti na asistenciju Sadija Manea. Gueyeu je to bio prvi pogodak na turniru, a Senegal je treću utakmicu zaredom sačuvao svoju mrežu.

Senegalci u polufinalu čekaju pobjednika četvrtfinalnog dvoboja Madagaskar – Tunis koji je na rasporedu u četvrtak, 11. srpnja, navodi Hina.