Nogometna reprezentacija Sjeverne Makedonije prvi put izborila plasman na europsko prvenstvo

Nogometna reprezentacija Sjeverne Makedonije prvi put u povijesti izborila je plasman na europsko prvenstvo nakon što je u finalu playoffa u Tbilisiju pobijedila Gruziju rezultatom 1:0.

Strijelac jednog gola za povijesni uspjeh Makedonije bio je 37-godišnji Goran Pandev u 56. minuti utakmice.

Sjeverna Makedonija će na EURU igrati u skupini C s Nizozemskom, Ukrajinom i Austrijom.

Makedonska fudbalska reprezentacija večeras je u Tbilisiju pobijedila Gruziju 0:1, i tako se prvi put u historiji plasirala na Evropsko fudbalsko prvenstvo.
U utakmici doigravanja kvalifikacije za EURO 2020, koja je odigrana večeras u Tbilisiju, makedonska reprezentacija osigurala je učešće na ovom nogometnom prvenstvu. Jedini pogodak postigao je kapiten Makedonije Goran Pandev u 56. minuti susreta nakon prekrasne akcije Elifa Elmasa i Ilije Nestorovskog.
( Fudbalski savez Makedonije – Anadolu Agency )

Preostala tri susreta playoffa na programu su kasnije večeras, a sastaju se Mađarska – Island, Sjeverna Irska – Slovačka i Srbija – Škotska.