Nova titula za Brkića i Pavića

Bh. teniser Tomislav Brkić nastavio je sa sjajnim igrama u paru sa Hrvatom Ante Pavićem. Brkić i Pavić su osvojili trofej na ATP Challengeru u Cordeonsu (Italiji), do čega su došli nakon što su savladali prve nosioce Gerarda Granollersa i Davida Vegu Hernandeza u polufinalu 7:5, 4:6, 10:8, te druge nosioce Nikolu Čačića i Antonia Sančića u finalu, 6:2, 6:3.

Ovo je bila šesta titula za Brkića i Pavića, koji su postali izvrstan par.

S bodovima osvojenim u Italiji Brkić je ponovo na 116. mjestu liste dublova, čime je izjednačio svoj plasman karijere i ponovo se približio Top 100.

Inače, Brkić je u singlu prošao prve dvije prepreke, ali je u osmini finala zaustavljen od kasnijeg osvajača turnira, Christophera O’Connela.

Brkić i Pavić nastavljaju i ove sedmice, učestvovat će na turniru u L’Aquilla u Italiji, a već u prvom meču idu na megdan prvim nosiocima Davidu Vegi Hernandezu i Simone Bolelliu.