Odbojkašice Slobode slavile protiv ekipe Maglića

Odbojkašice Slobode opravdale su ulogu favorita u susretu 8. kola prvenstva BiH za odbojkašice, svladavši večeras u dvorani Mejdan u Tuzli ekipu Maglića iz Foče rezultatom 3:1 (25:20, 25:20, 10:25, 25:15).

Gošće su solidan otpor pružile u prva dva seta, dok su treći dobile glatko, ali ne toliko zbog dobre igre koliko radi opuštanja domaćih igračica, koje kao da su unaprijed počele slaviti pobjedu, pa su išle iz greške u grešku.

No, kad su u četvrtom setu ponovo zaigrale odgovorno, borbeno i timski, isplatilo se, jer su vodile od početka do kraja, ostvarivši drugu pobjedu u nizu, u posljednjoj utakmici pred domaćom publikom u prvom dijelu sezone.

Sloboda poslije ovog susreta ima 14 bodova, dok je ekipa Maglića ostala na 7.