Osim uigravao ekipu za Borac

Fudbaleri Željezničara odigrali su posljednju pripremnu utakmicu, protivnik „Plavima“ na Grbavici bio je drugoligaš Famos.

Trener Želje, Amar Osim, izveo je dvije različite ekipe u svakom poluvremenu, a ona druga trebala bi početi utakmicu protiv Borca koja se igra u subotu (Grbavica, 20.30).

Ukupan rezultat bio je 7:0, strijelac u prvom poluvremenu bio je Amar Mehić iz penala, dok su u drugom dijelu mrežu Famosa tresli Veselinović 3, A. Zec 2 i Zajmović.

Zaigrao je i Aboubakar Salifu (21 godina) iz Gane, koji se nalazi na probi, a stručni štab će u narednim danima odlučiti da li će s njim potpisati ugovor.

U ekipi nije bilo Sulejmana Krpića koji je postao otac, Ermina Zeca koji zbog lakše povrede trenira po posebnom programu, a pošteđen je bio i golman Filip Erić (umor). Stručni štab nada se kako će Erić i Zec biti spremni za Borac.

U prvom poluvremenu nastupili su: Kršić – A. Šehić, Sipović, Bajramović, Stanić – Salifu, Hajdarević – Subašić, Mehić, Mujezinović – Aljić.

U drugom je igrao sastav: Kjosevski – Stevanović, Osmanković, Bogičević, Pavić – Sadiković, Bojo – A. Zec, Alispahić, Veselinović – Zajmović.