Osmina finala Lige prvaka: Bayern i Real Madrid u četvrtfinalu

Bayern Minhen je nakon pobjede rezultatom 5:1 protiv Arsenala u prvom meču u Minhenu, i večeras na Emiratesu u Londonu ponovo slavio istim rezultatom, čime je osigurao plasman u naredni krug ovog takmičenja

Večeras su završena dva uzvratna meča osmine finala Lige prvaka u kojima su plasman u četvrtfinale izborili Bayern i Real Madrid, javlja Anadolu Agency (AA).

Bayern Minhen je nakon pobjede rezultatom 5:1 protiv Arsenala u prvom meču u Minhenu, i večeras na Emiratesu u Londonu ponovo slavio istim rezultatom, čime je osigurao plasman u naredni krug ovog takmičenja.

Jedini gol za domaćine je postigao Theo Walcott u 20. minuti, dok su golove za Bayern postigli Robert Lewandowski u 55., Arjen Robben u 68., Douglas Costa 78., i Arturo Vidal u 80. i 85. minuti.

Real Madrid je, nakon pobjede u prvom meču rezultatom 3:1 protiv Napolija, večeras na stadionu “San Paolo” u Napulju ponovo savladao italijanski tim te izborio prolaz u četvrtfinale.

Napoli je poveo golom Driesa Mertensa u 24. minuti, ali je Real uspio izjednačiti preko Sergia Ramosa u 52. minuti. Prednost Reala je povećao Mertens autogolom u 57. minuti, dok je konačan rezultat postavio Alvaro Morata u prvoj minuti sudijske nadoknade.

U srijedu su na programu još dva uzvratna meča u kojima se sastaju Barcelona – Paris SG i Borussia Dortmund – Benfica.