Po jednom statističkom podatku Zmajevi su drugi na Starom kontinentu u kvalifikacijama za Euro

Nogometna reprezentacija BiH u grupi J kvalifikacija za odlazak na Euro zauzima četvrto mjesto sa 10 osvojenih bodova nakon osam odigranih utakmica.

Jasno je kako, dva kola prije kraja, naš državni tim ne može izboriti drugo mjesto i odlazak na kontinentalnu smotru.

Izabranici Roberta Prosinečkog osvojili su sve bodove na domaćem terenu. Upisali su tri pobjede i jedan remi.

No, na gostovanjima su Zmajevi totalno podbacili.

Ubilježili su čak četiri poraza iz četiri meča i sa 0 bodova na kontu su u rangu najneuspješnijih selekcija Starog kontinenta.

Ipak, po jednom statističkom podatku bh. tim zauzima drugo mjesto u Evropi, ako se gledaju dosadašnje utakmice.

Statistika prvih poluvremena pokazuje kako bh. nacionalni tim ima osvojenih 18 od moguća 24 boda.

Samo je Belgija bolja koja ima maksimalan učinak. Španija ima kao i BiH 18 bodova, a slijede Francuska i Ukrajina sa 17, Engleska i Island sa 16 i tako dalje.

Naravno, utakmica traje 90 minuta i jasno je kako Džeko i saigrači mnogo lošije igraju drugo poluvrijeme i ako žele kroz dodatne kvalifikacije na Euro, trebaju poraditi na tom segemntu.

Omjer Zmajeva nakon prvih 45 minuta je 8 utakmica, 5 pobjeda, 3 remija i 0 poraza.

Recimo, na domaćem terenu su vodili sva četiri meča nakon prvog dijela. Ipak, Grčka je, nakon što je gubuila 2:0 u Zenici, stigla do 2:2 i osvojila bod.

Na gostovanjima su Zmajevi vodili Italiju poslije prvih  45 minuta, ali su u nastavku primili dva pogotka i upisali poraz.

Protiv Finske, Armenije i Grčke bio je remi nakon prvog dijela, ali je ponovo u nastavku  loša igra kumovala porazu.