Pobjede Borca i Veleža, tri remija na startu

Nogometaši Borca i Veleža ostvarili su pobjede na startu Premijer lige BiH. Aktuelni prvak BiH Borac slavio je s minimalnih 1:0 u Bosanskoj Gradišci protiv novog premijerligaša Kozare. Strijelac jedinog gola bio je Nemanja Vidaković u 11. minuti. Velež je u petoj minuti sudijske nadoknade uspio doći do pobjede nad Čelikom od 2:1. Gosti iz Zenice poveli su u 8. minuti preko Tosunovića. U 45. minuti poravnao je Kodro, dok je u 90. minuti pobjedu Veležu donio Spahić.

Preostala tri susreta prvog kola završena su neriješenim rezultatom. Travnik je na “Piroti” odigrao 2:2 sa Zrinjskim. Strijelci za Travnik bili su Ivešić (8.) i Bešlija (90.), dok su golove za Zrinjski postigli Bekić (19.) i Duro (83.). Rudar je u Prijedoru s Olimpicom odigrao 1:1. Gosti iz Sarajeva poveli su u 34. minuti golom Pliske, a konačnih 1:1 postavio je Đorić u 63. minuti. Susret u Trebinju između Leotara i Zvijezde završen je bez golova.