Poraz Željezničara od Olimpije u prvom pripremnom meču u Antaliji

Fudbaleri Željezničara su u prvoj pripremnoj utakmici u Antaliji danas poraženi od ljubljanske Olimpije sa 6:3.

Iako su nakon prvih 45 minuta imali prednost od 2:0, “plavi” sa Grbavice su do kraja pretpjeli težak poraz.

Željezničar je poveo u 16. minuti iz penala. Nakon udarca Sadikovića lopta je pogodila defanzivca Olimpije u ruku, a siguran sa 11 metara bio je Semir Štilić. U 43. minuti Ivan Lendrić koristi grešku fudbalera Olimpije i rutinski trese mrežu za 2:0.

U drugom poluvremenu Olimpija je krenula mnogo bolje i za deset minuta naprqavila preokret. Prvo je Bagnack pogodio u 52. minuti, a potom Menalo postiže dva gola u 54. i 57. minuti. Plavi se vraćaju u 62. minuti kada je Štilić nakon sjajnog driblinga oboren u kaznenom prostoru. Ponovo je isti igrač bio siguran sa 11 metara.

Do kraja utakmica Olimpija je postigla još tri gola i došla do ubjedljive pobjede. U 67. minuti pogodio je Vukušić, a pet minuta poslije Menalo. Konačnih 6:3 za Olimpiju postavio je Valenčić u 87. minuti.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv ekipe Akhmat Grozny.

Lana Pudar i Nemanja Bilbija najbolji sportisti Mostara

Plivačica Lana Pudar i nogometaš Nemanja Bilbija proglašeni su...

Goran Ivanišević nije više trener Novaku Đokoviću

Skoro petogodišnja saradnja Novaka Đokovića i Gorana Ivaniševića završena...

Poljska nakon penala savladala Vels i postala posljednji učesnik Eura 2024

Nakon što su Gruzijci boljim izvođenjem penala savladali Grke...

Sjajan nastup plivačkih reprezentativaca BiH u Beogradu

U organizaciji Plivačkog savezu Srbije na bazenu "Milan gale...

Historijska vožnja Elvedine Muzaferije: Prva skijašica na završnom finalu spusta u Svjetskom kupu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija okončala je fenomenalnu sezonu...