Porto i Manchester United u četvrtfinalu Lige prvaka

Porto i Manchester United su nakon večerašnjih revanš mečeva Lige prvaka izborili plasman u četvrtfinale ovog takmičenja, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon što je Roma u prvom meču u Rimu sa 2:1 savladala Porto, večeras je domaća ekipa u revanšu osmine finala na Dragao stadionu u regularnom toku meča bila bolja identičnim rezultatom pa su se igrali produžeci u kojima je domaća ekipa postigla pogodak kojim se plasirala u četvrtfinale Lige prvaka.

Bh. napadač Edin Džeko u dresu Vučice je igrao čitav meč.

Paris Saint-Germain, koji je u prvom meču slavio sa 2:0, večeras je pred domaćom publikom na Parku prinčeva poražen od Manchester Uniteda sa 1:3, a engleska ekipa je golom u posljednjim minutama meča ipak uspjela proći dalje.

PARIS, FRANCE – MARCH 06: Romelu Lukaku (C) of Manchester United celebrates his score during the UEFA Champions League round of 16 second leg soccer match between Paris Saint Germain and Manchester United at Parc des Princes Stadium in Paris, France on March 06, 2019. ( Mustafa Yalçın – Anadolu Agency )

Pogotke za United su postigli Romelu Lukaku u 2. i 30. minuti i Marcus Rashford iz penala u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena, dok je za PSG pogodio Juan Bernat u 12. minuti.

Sinoć su se u četvrtfinale Lige prvaka plasirali Ajax i Tottenham.