Prvi dan Svjetskog prvenstva za košarkašice: Srbija “razbila” Angolu sa 60 poena razlike

Prvi dan Svjetskog prvenstva za košarkašice: Srbija "razbila" Angolu sa 60 poena razlike

Prvi dan Svjetskog prvenstva za košarkašice, koje je počelo u Turskoj, obilježila je uvjerljiva pobjeda reprezentacije Srbije nad Angolom, rezultatom 102:42, javlja Anadolu Agency (AA).

Susret grupe “D” između Srbije i Angole odigran je u Istanbulu. Srbija je već u prvoj četvrtini pokazala uvjerljivu nadmoć nad Angolom. Košarkašice Angole pokušale su se vratiti u igru u trećoj četvrtini, ali to nije bilo dovoljno za izvrsni tim Srbije. Najbolji učinak u reprezentaciji Srbije imala je Dajana Butulja sa 15 postignutih poena. U reprezentaciji Angole košarkašica sa najvišim učinkom bila je Luisa Tomas,  koja je postigla 9 poena.

Druga utakmica ove grupe igrala se između Kine i SAD-a, a okončala je rezultatom 56:87 u korist SAD-a. Utakmica “B” grupe između Mozabika i Kanade otvorila je Svjetsko prvenstvo, a okončana je pobjedom Kanade 54:69. Druga utakmica ove grupe igrale se između reprezentacija Turske i Francuske, a susret je okončan rezultatom 50:48 u korist košarkašica zemlje domaćina šampionata.

U grupi “C” susrele su se reprezentacije Kube i Australije (57:90). Drugu utakmicu ove grupe igrali su Južna Korea u Bjelorusija. Susret je završen pobjedom Bjelorusije, rezultatom 64:70.

U grupi „A“ Španija je slavila u duelu sa Japanom74:50, a Češka Republika bila je bolja od Brazila – 68:55, piše Anadolu Agency.