Raptorsi na krilima Kawhija Leonarda srušili Buckse

Toronto Raptorsi svladali su Milwaukee Buckse 118:112 nakon dva produžetka i smanjili rezultat na 2:1 u finalu Istočne konferencije NBA lige.

Raptorsi su do pobjede mogli doći i ranije, ali je Pascal Siakam (25 poena, 11 skokova) 7 sekundi prije kraja četvrte četvrtine, pri vodstvu njegove momčadi 96:94, promašio dva slobodna bacanja. Na drugoj strani za dva je pogodio Khris Middleton te izborio produžetke u kojima su se, ipak, bolje snašli domaći košarkaši.

Do pobjede je Raptorse predvodio Kawhi Leonard koji je na terenu proveo 52 minute bez sekunde odmora, ubacivši pri tome 36 poena, od toga 8 u drugom produžetku. Leonard je uhvatio i 9 skokova te podijelio 5 asistencija.

George Hill s 24 poena bio je prvi strijelac kod Bucksa. Giannis Antetokounmpo uhvatio je 23 skoka, ali je imao skromnu šutersku noć, ubacivši 12 poena uz šut iz igre 5 od 16.

Četvrta utakmica serije na četiri pobjede igra se za dva dana u Torontu.

Fena

Željezničar i Sarajevo podijelili bodove: Derbi obilježila čak tri crvena kartona

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva podijelili su bodove u 152....

(VIDEO) Pogledajte kako je otpjevana Grbavica pred derbi Željezničara i Sarajeva