Red Bull X Fighters: Clinton Moore slavio u Abu Dhabiju i postao šampion za 2015.godinu

Clinton Moore iz Australije šampion je Red Bull X Fightersa za 2015.godinu. On je u petak pobijedio u Abu Dhabiju na posljednjem ovosezonskom takmičenju. Svojom vožnjom i trikovima oduševio je gledatelje i sudije. Bio mu je to treći trijumf od pet takmičenja. Na taj način zasluženo je dotakao vrh.

Osim trijumfa u Ujedinjenim Arapskim Emiratima Moore je pobijedio u Meksiku i Grčkoj. Njegov najveći konkurent Thomas Pages imao je identičan broj bodova kao Moore pred finalni obračun u Abu Dhabiju (280). Također, Pages je imao priliku da postane drugi vozač u historiji ovog takmičenja koji je dva puta osvojio prestižnu freestyle motocross seriju. Šampion je bio 2013.godine.

Ipak, Francuz je potpuno podbacio u ključnim trenucima. Dva puta je pao u kvalifikacijama. Na kraju se morao zadovoljiti osmim mjestom. U ukupnom poretku ostao je na drugom mjestu. Zanimljivo, na pobjedničkom postolju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima bila su tri takmičara iz Australije.

Rob Adelberg  je u Abu Dhabiju završio na drugom mjestu, dok je bivši prvak i njegov sunarodnjak  Josh Sheehan zauzeo treću poziciju.