Remi na Koševu, Krupa iznenadila Sarajevo

Nogometaši Sarajeva odigrali su neriješeno 0:0 protiv Krupe u susretu 23. kola Premijer lige BiH.

Lider na tabeli tako je prekinuo niz pobjeda, dok su gosti iz Krupe na Vrbasu koji zauzimaju posljednje mjesto na tabeli napravili iznenađenje i odnijeli bod sa Koševa.

Domaći su veći dio susreta imali terensku inicijativu, ali su i igrači Krupe u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili te propustili dvije stopostotne prilike.

Sarajevo je imalo kontrolu nad loptom, a najbolju priliku u prvom dijelu za domaće imao je kapiten Velkoski u 34. minuti ali je šutirao pored gola.

Najbolju šansu u prvom dijelu imali su gosti preko Mandića koji izlazi sam pred gol Sarajeva i lobuje golmana Kovačevića ali i prebacuje kompletan gol.

U drugom poluvremenu Sarajevo je krenulo nešto ofanzivnije i stvorilo tri dobre prilike, ali napadači “bordo” tima danas nisu bili raspoloženi.

Krupa je ponovo zaprijetila u 76. minuti preko Babića koji izlazi sam pred Kovačevića, a mladi golman sjajnom odbranom spašava svoj gol.

Posljednjih desetak minuta Krupa je igrala s igračem manje nakon isključenja Mandića, ali domaći to nisu iskoristili te je ostalo 0:0.

Današnji kiks Sarajeva iskoristili su nogometaši Zrinjskog koji su pobjedom nad Goškom smanjili zaostatak na devet bodova, a ove dvije ekipe odmjerit će snage u narednom kolu na Koševu, koje je na rasporedu 30. marta, nakon reprezentativne pauze.