Remi Zrinjskog i Sarajeva u derbiju 17. kola Premijer lige BiH

Fudbaleri Zrinjskog i Sarajeva podijelili su bodove u derbiju 17. kola Premijer lige BiH koji se igrao na stadionu “Pod Bijelim brijegom” u Mostaru.

Utakmica je okončana rezultatom 2:2, a Sarajevo je u ovom meču moglo doći i do pobjede jer su deset minuta prije kraja izabranici Husrefa Musemića imali prednost od 2:1.

“Plemići” su bolje započeli meč i već u 11. minutu dolaze do prednosti kada Nemanja Bilbija postiže gol za vodstvo domaćina.

Nakon primljenog gola Sarajevo je zaigralo dosta ofanzivnije i u nekoliko navrata kreiralo prilike pred golom domaćina. Pred sami finiš prvog poluvremena napadač “bordo” tima Mersudin Ahmetović pogađa prečku.

Napadi Sarajeva urodili su plodom u 60. minutu kada je iz penala pogodio Krste Velkoski. Jedanaest minuta kasnije Sarajevo dolazi i do preokreta kada Joachim Adukor kažnjava grešku golaman Zrinjskog i dovodi goste u vodstvo.

Deset minut prije kraja utakmice dosuđen je penal za Zrinjski, a Bilbija je bio precizan s bijele tačke.

Oba tima su do kraja meča imala prilike za nove golove, ali promjene rezultata nije bilo.

Lider na ligaškoj tabeli Sarajevo remijem je zadržao pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Zrinjski.