Roberto Soldić Superior FC prvak

MMA borac Roberto Soldić (9-2), poznat i kao Vitez iz Viteza, dodao je još jedan pojas u svoju kolekciju. Naime, naš 22-godišnji borac sinoć je u Darmstadtu osvojio Superior FC naslov u velteru pobijedivši tehničkim nokautom u trećoj rundi 34-godišnjeg Poljaka Rafala Lewona (13-6).

Soldiću je ovo već četvrti pojas u manje od godinu dana, što mu predstavlja još jednu stepenicu bliže UFC-u, što je cilj i Soldića i braće Dijaković, u čijem timu trenira.

Roberto Soldic1

– Zahvaljujem se svom timu UFD GYM na čelu sa braćom Dijaković, svojim trenerima i sparing partnerima, koji su mi pomogli da ostvarim ovaj trijumf. Idemo dalje i za nas nema stajanja!, poručio je Soldić nakon sinoćne pobjede.