Roma vodila 3:0, a na kraju spašavala bod: Edin Džeko dvostruki strijelac

U okviru 21. kola  italijanske Serije A Atalanta je u Bergamu ugostila Romu, a na kraju je semafor pokazivao 3:3. No, Vučica je propustila veliko vodstvo. Tim iz Rima vodio je 3:0, ali su na kraju spašavali bod.

Gosti su došli u vodstvo u 3. minuti kada je Edin Džeko nakon posta od tri mjeseca pogodio mrežu. U 33. minuti bh. reprezentativac je ponovo matirao golmana domaćih Berishu i to na maestralan način. Kada je u 40. minuti El Shaarawy pogodio za 0:3 činilo se da tri boda putuju u Rim.

No, Castagne je u 44.minuti smanjio na 1:3 i otišlo se na odmor.

U nastavku je na terenu postojala samo Atalanta. Napadali su stalno ka golu Rome, a u 59. minuti Toloi je smanjio na 2:3.

Ataci domaćih su se nastavili, a Rimljani su bili u teškom defanzivnom grču. U 70. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaće, ali je Zapata pucao preko gola. Međutim, 30 sekundi kasnije isti igrač se iskupio kada je savladao Olsena.

Do kraja su domaći imali još nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao.Roma ostaje na petom mjestu sa 34 osvojena boda, dok je Atalanta osma sa 32 boda.

Džeko je sa ova dva gola postigao pet pogodaka u ovoj sezoni.