Sarajevo nakon prvog poluvremena od BATE Borisova gubi s 0:1

U prvom susretu 3. pretkola Europske lige, bosanskohercegovački nogometni klub  Sarajevo na zeničkom Stadionu Bilino polje nakon prvog poluvremena gubi s 0:1 protiv bjeloruskog prvaka BATE Borisova.

Gosti su u vodstvo došli u 19. minuti nakon prodora po lijevoj strani i asistencije Hervainea Moukama za Dmitrija Bagu, koji je lako pogodio za 1:0.

Sarajevo je ozbiljnije zaprijetilo prizemnim šutem izvan 16-erca Benjamina Tatara u 25. minuti, ali je lopta za malo otišla pored gola.

Na ubacivanje Slobodana Milanovića u 35. minuti, Haris Handžić šutirao je glavom sa oko sedma metara, ali je lopta otišla preko gola. Handžić je i u 37. minuti iz još bolje situacije šutirao glavom pored gola. Milanović je u 39. minUti imao i najbolju priliku za Sarajevo u 1. poluvremenu, ali mu je lopta pobjegla u gol-aut.

Mada je bio najavljen, a njegovo je ime bilo uneseno i u službeni zapisnik,  Mersudin Ahmetović ipak nije mogao početi ovu utakmicu pa je umjesto njega počeo Haris Handžić.

Zbog ispaljivanja topovskih udara, delegat utakmice Tugomir Frajman najavio je mogućnost da bude ispražnjena tribina Zapad, na kojoj se nalaze najvatreniji navijači Sarajeva.

Stadion Bilino polje u Zenici. Gledalaca: 9.000. Sudija: Alexandre Boucaut (Belgija). Strijelci: 0:1 – Baga (19).

SARAJEVO: Kovačević- Hebibović, Lazić, Šerbečić, Letić- Đokanović, Gavrić, Velkoski- Tatar, Handžić, Milanović. Trener: Husref Musemić.

BATE Borisov: Chichkan, Rios, Volkov, Simović, Filipović- Baga, Yablonski, Dragun- Moukam, Skavysh, Stasevich.