Sarajevo savladalo Mladost golovima Hebibovića i Stanojevića

Fudbaleri Sarajeva savladali su ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja s 2:0 u susretu 28. kola Premijer lige BiH koji se igrao na stadionu “Asim Ferhatović Hase”.

Lider na ligaškoj tabeli u prvih 45 minuta utakmice bio je dosta bolji protivnik. Izabranici Husrefa Musemića u ovaj meč su ušli izuzetno motivisani da prekinu niz od tri domaće utakmice u kojima nisu postigli pogodak, te da s nova tri boda održe prednost na tabeli u odnosu na drugoplasirani Zrinjski.

Sarajevo je od početka utakmice diktiralo tempo i u više navrata prijetilo golu gostiju, a prvi pogodak za “bordo” tim postigao je Hebibović u 20. minutu.

Mladost je u prom poluvremenu imala nekoliko poluprilika za postizanje gola, međutim veće opasnosti po gol domaćina nije bilo.

Sarajevo u 32. minutu dolazi i do drugog gola. Nakon prekršaja i odličnog ubačaja u šesnaesterec gostiju najbolje se snašao Stanojević koji postiže drugi gol za domaći sastav.

Do kraja poluvremena Sarajevo je imalo još jednu odličnu priliku nakon kontranapada, ali Velkoski nije stigao ubačenu loptu pa promjene rezultata nije bilo.

U nastavku susreta redom su prijetili igrači Sarajeva Mujakić, Handžić i Kapić, a Rahmanović je pogodio prečku gola gostiju. Rahmanovićeva šansa je bila ujedno najbolja u drugom dijelu utakmice.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, Sarajevo je mirno sačuvalo rezultat i upisalo važna tri boda u borbi za titulu prvaka BiH.