Sarajevo savladalo Radnik za povratak na prvo mjesto Premijer lige BiH

Fudbaleri Sarajeva savladali su Radnik iz Bijeljine s 2:1 u posljednjem susretu današnjeg programa 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U dosta tvrdoj utakmici „bordo tim“ je uspio savladati ekipu Radnika golovima Velkoskog u 11. i Handžića u 76. minutu. Jedini pogodak za Radnik u 33. minutu postigao je Glišić.

Sarajevo je na domaćem terenu došlo do ranog vodstva nakon što se već u 11. minutu u strijelce upisao kapiten Velkoski.

Radnik je nakon primljenog gola krenuo ofanzivnije ka golu protivnika, a do izjednačenja je došao u 33. minutu, kada je Glišić iskoristio uspavanost odbrane Sarajeva i postigao pogodak.

Drugo poluvrijeme donijelo je ofanzivu Sarajeva koje ipak nije nalazilo način da probije dobro organizovanu odbranu gostiju iz Bijeljine.

Ipak, petnaestak minuta prije kraja rezervista Sarajeva Haris Handžić, nakon odličnog ubačaja, uspijeva glavom zatresti mrežu protivnika i donijeti važna tri boda svojoj ekipi.

Sarajevo se ovom pobjedom vratilo na prvo mjesto ligaške tabele s 27 bodova.