Sukob policije i navijača nakon susreta Sarajeva i Željezničara #foto

FK Sarajevo izborilo prolazak u polufinale Kupa BiH

Nakon večerašnjeg susreta sarajevskih rivala u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine u blizini stadiona „Asim Ferhatović Hase“ došlo je do manjeg sukoba pripadnika policije sa grupom navijača Željezničara. Do intervencije policije došlo je i pred kraj utakmice kada je gostujućoj ekipi poništen gol zbog nedozvoljene pozicije, a tada su navijače na južnoj tribini stadiona smirili pripadnici policije.

FK Sarajevo izborilo je prolazak u polufinale Kupa BiH, nakon što je gradski derbi, odigran na stadionu Asim Ferhatović Hase, završio rezultatom 0:0.

Fudbaleri Sarajeva i Želje u večerašnjoj uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH publici su ponudili dobar nogomet. Nešto slabije je bilo drugo poluvrijeme, no otvaranje utakmice je bilo odlično. Sarajevski derbi na stadionu Asim Ferhatović Hase pratilo je oko 12 hiljada navijača. Tokom utakmice dominantniji su bili igrači FK Sarajeva, a na tribinama je također bilo više navijača bordo tima. U prvom poluvremenu igrači Sarajeva su bili mnogo bolji od Željezničara. Igrači u plavim dresovima prvi šut prema golu imali su tek u 27. minuti. Navijači “Želje” su nedugo nakon toga zapalili nekoliko desetina baklji, ali utakmica nije prekinuta.

Balkoski i Bilbija iz FK Sarajevo su imali prilike na početku utakmice, no mreža Delača je ostala netaknuta. Plavi su na početku drugog poluvremena imali veliku šansu u akciji Stanića i Hodžića, ali je lopta prošla pored gola. U produžetku utakmice Željezničar je postigao pogodatak, no radilo se o nedozvoljenoj poziciji i gol je poništen.

U ranijim susretima Kupa BiH u polufinale su se uspjeli plasirati Zrinjski, Široki Brijeg i Čelik. /Anadolija/