Svjetsko rukometno prvenstvo: Francuzi ”u trileru” slavili nad Nijemcima i osvojili bronzu

Rukometna reprezentacija Francuske pobijedila je danas Njemačku i osvojila treće mjesto na Svjetskom prvenstvu, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon nedavnog remija u grupnog fazi, rukometaši Francuske i Njemačke i danas su prikazali uzbudljiv i neizvjestan meč u dvorani Jyske Bank Boxen u danskom Hemingu.

Nijemci su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 13:9, ali u drugom dijelu meča još uvijek aktuelni prvak svijeta Francuska je zaigrala bolje i u ”triler” završnici došla do pobjede, rezultatom 26:25.

Gol odluke doslovno u posljednjoj sekundi meča postigao je iskusni Nikola Karabatić.

Od 17.30 sati danas igra se finale Svjetskog rukometnog prvenstva u kojem će se za titulu prvaka boriti Danska i Norveška.