Tokio 2020: Italijan Lamont Marcell Jacobs osvojio zlato u utrci na 100 metara

Italijanski atletičar Lamont Marcell Jacobs osvajač je zlatne medalje u utrci na 100 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Jacobs je u Tokiju ostvario vrijeme 9.80 sekundi što mu je bilo dovoljno za olimpijsko zlato. Srebro je pripalo američkom atletičaru Fredu Karleyu sa vremenom 9.84, dok je bronza otišla u ruke Kanađanina Andrea de Grassea koji je istrčao vrijeme 9.89 sekundi, javlja Anadolu Agency (AA).

Jacobs je u finalu u Tokiju oborio i evropski rekord, te postao prvi italijanski sprinter koji je osvojio olimpijsko zlato.

Ujedno je i prvi Evropljanin koji je osvojio olimpijsko zlato na 100 metara još od Olimpijade u Barceloni 1992. godine.

Istovremeno, iako je utrku završio tek šesti, Kinez Bingtian Su ostvario je veliki uspjeh. On je prvi atletičar sa azijskog kontinenta nakon 89 godina koji je trčao olimpijsko finale na 100 metara.

Posljednji put to je uspjelo Japancu Takiju Yoshiokiju, na Olimpijskim igrama 1932. godine u Los Angelesu.

Odjel za droge MUP-a KS uhapsio dilera: Sarajlija zatečen sa paketićima spida i marihuane

Pripadnici Odjeljenja za borbu protiv zloupotrebe opojnih droga, Sektora...

Saobraćajna nesreća u Banjoj Luci: Sudarili se automobil i motocikl, ima povrijeđenih

U saobraćajnoj nesreći u banjalučkom naselju Vrbanja povrijeđen je...

Tragedija u Hercegovini: Radnik pao sa električnog stuba i poginuo